Wielkość tekstu: A A A Odwróć kolory
Festiwal Ceramiki

Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

21 i 28 listopada oraz 5 grudnia w godzinach 10:00 - 18:00 kolejne plenery ceramiczne. Obowiązują zapisy.

Festiwal Ceramiki w Czerwonce Włościańskiej to intensywne plenery, warsztaty i rozmowy o ceramice. W naszym festiwalu mogą brać udział zarówno osoby początkujące jak oraz mające doświadczenie w ceramice, dorośli i dzieci. To wydarzenie jest doskonałą okazją do poznania podstawowych technik modelowania ceramiki przy użyciu różnych form, szablonów, modelowania ręcznego. Podczas warsztatów będzie można spróbować swoich sił w toczeniu na kole garncarskim. Wszystkie wykonane prace będą wypalone i szkliwione przez ich autorów. Głównym elementem naszego festiwalu jest plenerowy wypał ceramiki techniką raku. Wypał raku jest to szybki i niezwykle malowniczy w szczególności wieczorem. Wypał ceramiki techniką , w którym wyciąga się rozgrzane do czerwoności artefakty ceramiczne i poddaje się redukcji np. prace wkłada się do trocin. Ze względu na stan epidemii i aktualne obostrzenia jednoczesnie w warsztatch może brać udział 5 osób. W związku z powyższym na warsztaty będziemy zapraszać na rózne godziny. Prosimy o kontakt mailowy na: sce.amfora@gmail.com, lub telefoniczny: 692 873 375 i podanie preferowanej godzny przyjścia na warsztaty. Najpóźniej na dzień przed warsztatmi  potwierdzimy godziny lub zaproponujemy inne. Warsztaty odbywać się będą w ogrzewanym namiocie, ale jeśli pogoda dopisze na świeżym powietrzu. Warsztaty są bezpłatne.

zapraszamy

Informacje dotyczące dojazdu.

06-232 Czerwonka Włościańska, gmina Czerwonka, powiat makowski, woj. mazowieckie 

Nasza nieruchomość niema jeszcze numeru. Znajdujemy się pomiędzy numerem 27 i 29 w Czerwonce Włościańskiej. Jesteśmy praktycznie w sercu gminy Czerwonka w odległości około 700 metrów od urzędu gminy. Jadąc od jedynego ronda w Czerwonce skręcamy w ulicę, przy której znajduje się kościół, urząd gminy, straż pożarna i szkoła. Następnie skręcamy w prawo w pierwszą asfaltową drogę. Nasze Ranczo jest po lewej stronie po przejechaniu około 200 metrów.

52.8972093,21.2144330

połeżenie GPS
 
Co się dzieje na warsztatch. Główne atrakcje to wypał ceramiki techniką raku oraz nauka toczenia na kole garncarskim. Na czym polega wypał raku można zobaczyć na naszej stronie:

https://pracowniaceramiczna.com.pl/warsztaty/pikniki.html

Ponadto zapoznamy uczestników jak modelować ceramikę ręcznie z kulki, z płatka i wałeczków. Będzie trochę teorii ale głównie praktyki. Dowiecie się jak posługiwać się narzędziamy do ceramiki. Poznacie co to są szkliwa ceramiczne i jak się nimi posługiwać.

Wspierają nas

Google