Wielkość tekstu: A A A Odwróć kolory
Warsztaty
Zapraszamy na warsztaty ceramiczne w Warszawie!
Prowadzone przez nas warsztaty ceramiczne poza niekwestionowanymi walorami artystycznymi mają ogromne znaczenie w codziennym funkcjonowaniu wielu grup społecznych.
 
Dla dzieci praca z gliną wykorzystywana jest w terapii ręki czyli innymi słowy usprawnia małą motorykę. Ściskanie, zagniatanie czy wałkowanie gliny poprawia funkcje percepcyjno–motoryczne, takie jak: sprawność manualna, orientacja przestrzenno–kierunkowa, koordynacja wzrokowo–ruchowa.
 
Dla seniorów praca z gliną daje możliwość ćwiczeń fizycznych usprawniających motorykę dłoni. Powtarzane ruchy i ich sekwencje zmniejszają napięcie mięśniowe, doskonalą, słabnące z wiekiem chwytność i precyzje ruchów ręki, poprawiają koordynację oko–ręka.
 
Organizujemy warsztaty dla wszystkich grup wiekowych, od juniora do seniora. Są atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w duchu integracji pokoleniowej, międzypokoleniowej i rodzinnej.
 
W naszej pracowni podczas warsztatów każdy pozna różne techniki modelowania ceramiki i dostosuje ją do swoich możliwości manualnych i upodobań. Posiadamy wiele form, szablonów i narzędzi, które bardzo ułatwiają prace z gliną. Każdy kto do nas zawita zapozna się z następującymi technikami:
 
- Modelowanie z płatka gliny
- Modelowanie w bryle
- Budowa figurek i brył zamkniętych z użyciem gazety
- Modelowanie przez wybieranie
- Modelowanie przy pomocy form i szablonów
- Toczenie na kole garncarskim
- Przygotowanie prac do malowania i szkliwienia
- Malowanie ceramiki farbami podszkliwnymi i naszkliwnymi
- Szkliwienie ceramiki
Wspierają nas

Google